فصلنامه زنگ

انجمن خوردگی ایران با هدف انتشار آخرین یافته‌های علمی كاربردی در جهت ارتقاء سطح دانش خوردگی، گسترش تحقیقات و برقراری ارتباط هرچه بیشتر به‌منظور آشنایی مسئولین و صاحبان صنایع، اساتید دانشگاه‌ها، كارشناسان و پژوهشگران، نشریه انجمن را بصورت فصلنامه و به‌نام "زنگ" منتشر نموده است.

بطور کلی انتشار نشریه زنگ اهداف مختلفی را بر مبنای رویکرد علمی (شامل ارتقاء سطح علمی خوانندگان، برطرف نمودن سوالات و نیازهای تخصصی خوانندگان در مسائل مختلف خوردگی، بروز نگهداشتن اطلاعات خوردگی خوانندگان و تبادل تجربیات خوردگی)، رویکرد اطلاع‌رسانی (شامل اطلاع‌رسانی در سطوح داخلی و خارجی)، رویکرد انگیزشی و ترویجی، رویکرد ارتباطی و رویکرد توسعه‌ای دنبال می‌كند.

لازم به یادآوری است از آنجا که فصلنامه زنگ، یک مجله تخصصی علمی بوده و از سوی یک انجمن علمی به‌دست متخصصین می‌رسد، طبیعی است اهداف علمی آن غالب بر دیگر رویکردها باشد. دست‌اندركاران فصلنامه زنگ درصدد هستند تا با افزودن بخش‌های مفید دیگر به بخش‌های قبلی،‌ سطح كیفی آنرا ارتقاء بخشند.

فصلنامه علوم و مهندسی خوردگی

فصلنامه علمی پژوهشی علوم و مهندسی خوردگی با مجوز شماره 90/3/11/1004 مورخ 1390/1/10 از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط انجمن خوردگی ایران به چاپ می‌رسد. این فصلنامه با هدف انتشار نتایج جدیدترین تحقیقات و پژوهشهای انجام‌شده در زمینه علم و مهندسی خوردگی فلزات منتشر می‌شود.

فصلنامه علمی پژوهشی علوم و مهندسی خوردگی همواره از دریافت مقالات اساتید، صاحبنظران و دانشجویان استقبال كرده و به ارتقاء سطح دانش و فناوری مهندسی خوردگی در كشور می‌اندیشد.

دكتر هادی عادل‌خانی مدیر مسئول
دكتر محمد علی گلعذار سردبیر

● سیاست‌ها

مقالات ارسالی برای فصلنامه نباید قبلا در نشریه‌ یا همایشی ارائه شده و یا در حال بررسی برای چاپ در نشریه یا همایشی دیگر باشد. فصلنامه در ویرایش علمی و ادبی مقالات آزاد است. نظرات و دیدگاه‌های مطرح‌شده در مقالات لزوما به معنای تایید آنها از سوی انجمن خوردگی ایران نخواهد بود. اقتباس و نقل مطالب مندرج در فصلنامه با ذكر ماخذ بلامانع است.

● هیئت تحریریه

دکتر سعیدرضا اله کرم استاد دانشکده مهندسی متالوژی و مواد دانشگاه تهران
دكتر میرقاسم حسینی استاد دانشكده شيمي دانشگاه تبريز
دكتر ابراهیم حشمت دهكردی دانشیار پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران
دکتر تقی شهرابی فراهانی استاد دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس تهران
دکتر منصور فرزام دانشیار دانشگاه صنعت نفت
دكتر روحا كسرای كرمانشاهی استاد دانشكده میكروبیولوژی دانشگاه الزهرا (س)
دكتر جابر نشاطی استادیار پژوهشگاه صنعت نفت
دکتر هادی عادل‌خانی دانشیار پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای
دکتر کورش جعفرزاده دانشیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر

● ارسال مقاله به فصلنامه‌ها

مقالات ارسالی باید دارای قالب مشخصی باشند. این مقالات باید طبق دستورالعمل موجود در فایل راهنمای نگارش مقاله نوشته شوند.
جهت ارسال مقاله به هر یک از فصلنامه‌ها باید پس از ورود به حساب خود در سایت، به بخش "مقالات" مراجعه کنید. در صورتی که هنوز در سایت حسابی ندارید می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام و پیروی از دستورالعمل موجود در آن صفحه یک حساب ایجاد کنید.

نحوه اشتراک فصلنامه‌ها

جهت اشتراک فصلنامه‌ها، فرم اشتراک (PNG) را دانلود و پر نمایید. سپس طبق دستورالعمل موجود در فرم، آنرا به انجمن خوردگی ایران ارسال کنید.