تاریخچه برگزاری کنگره‌ها

پرداختن به پدیده خوردگی در برنامه‌های دانشگاهی، مراكز تحقیقاتی و صنایع ایران از حدود 40 سال پیش آغاز گردید. با توجه به اهمیت موضوع و به منظور شناخت هرچه بیشتر این پدیده به‌ویژه در جوامع علمی و صنعتی و لزوم انجام بررسی‌های علمی، فنی و اقتصادی، امر آموزش خوردگی و فعالیت‌های پژوهشی مرتبط از سال 1348 رسماً آغاز شد. ابتدا چندین كنگره، سمینار و گردهمایی به صورت پراكنده در مراكز تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی كشور تشكیل شد تا اینكه در سال 1365 برنامه‌ریزی معینی جهت برپایی كنگره‌های ملی خوردگی به‌طور مرتب و دوسالانه صورت گرفت كه بدنبال آن اولین كنگره درسال 1367، دومین كنگره درسال 1369 و سومین كنگره در سال 1372 برگزار شد.

 پس از تاسیس انجمن خوردگی ایران و كسب مجوز رسمی در دی‌ماه 1372 از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، كنگره‌های بعدی توسط انجمن خوردگی ایران و با همكاری دانشگاه‌ها و صنایع مرتبط برگزار گردیده است و دهمین كنگره ملی خوردگی نیز به‌صورت بین‌المللی و تحت عنوان "دهمین كنگره ملی و كنگره بین‌المللی خوردگی" در اردیبهشت‌ماه 1386 در تهران برگزار گردید.

از آن تاریخ تا کنون کنگره ملی خوردگی به صورت سالیانه توسط انجمن خوردگی ایران برگزار شده است.

فهرست و جزئیات همه کنگره‌های برگزار شده تا کنون

 این انجمن همكاری گسترده‌ای را در برگزاری چندین سمینار و همایش دیگر نیز بعمل آورده و اكنون نیز آمادگی خود را برای همكاری با كلیه مراكزی كه در زمینه خوردگی فعال می‌باشند، در برگزاری همایش‌ها اعلام می‌دارد.

□ پیوندهای مرتبط
فهرست و جزئیات کنگره‌ها